Użytkowanie zjeżdżalni

Wpisano na Produkty

Użytkowanie zjeżdżalni

Doświadczenia, którymi podzielili się z nami eksploatujący zjeżdżalnie, jak również korzystająca ze zjeżdżalni publiczność, skłoniły nas do tego, aby pokrótce przedstawić Państwu, w jaki sposób, należy korzystać ze zjeżdżalni, aby było to dla Państwa prawdziwą przyjemnością.

Eksploatujący zjeżdżalni, zobowiązany jest do umieszczenia tablicy informacyjnej przy punkcie startowym każdej zjeżdżalni. Na tablicy należy zaznaczyć w formie piktogramu stopień trudności zjeżdżalni, przepisową pozycję zjazdu, przedział wiekowy użytkowników, głębokość basenu - lądowiska i kierunek jego opuszczenia. Użytkownicy we własnym interesie powinni przed zjazdem zapoznać się szczegółowo z zawartością tablicy i bezwarunkowo przestrzegać podanych instrukcji.

Użytkowanie zjeżdżalni

Należy zdjąć biżuterię, zegarek, łańcuszek z kostki, obrączkę, pierścionek, naszyjnik i kolczyki, ponieważ mogą spowodować one trwałe uszkodzenie ciała zjeżdżającego a także doprowadzić do uszkodzenia powierzchni zjeżdżalni. Podobnie ciężkie obrażenia może spowodować metalowa zapinka przy kostiumie damskim.

Jeśli przed pierwszym zjazdem, na podium startowym, miłego gościa opuszczą resztki odwagi, warto zwrócić mu uwagę na to, że prędkość zjazdu zmniejsza się w przybliżeniu o 30% w momencie, gdy na strój kąpielowy lub zamiast niego włoży koszulkę polo i krótkie spodnie.

Użytkowanie zjeżdżalni

Przepisowa pozycja zjeżdżania to rozluźnione mięśnie, ciało w postaci luźnego "worka". W przypadku dużego przyspieszenia, na otwartych zjeżdżalniach, prędkość zjeżdżania leżącej do siedzącej, zjeżdżający, w razie konieczności, może nawet wstać.

Linia zjazdu zjeżdżalni jest zazwyczaj tak projektowana, aby była zupełnie bezpieczna, nawet w przypadku zjeżdżającego o wadze 100kg. Dla osób powyżej 100 kg w pewnych miejscach zabrania się zjeżdżania. Na zjeżdżalni może przebywać jednocześnie tylko jedna osoba, za przestrzeganie tego przepisu odpowiada obsługa zjeżdżalni, jak również automatyczna lampa sygnalizująca start - stop. Kolejny zjeżdżający, jeśli jednoznacznie pozwala na to obsługa zjeżdżalni lub sygnalizuje to zielona lampa.

Użytkowanie zjeżdżalni

Podczas zjeżdżania należy unikać sztywnej pozycji ciała, jak również hamowania za pomocą łokci, dłoni, przedramienia, nóg, ponieważ może to doprowadzić do ciężkiego obtarcia i uszkodzenia naskórka. Zjeżdżalnie są tak zaprojektowane by przy zachowaniu przepisowej pozycji ciała można było bezpiecznie z nich zjeżdżać i nie trzeba się bać, że na zakrętach na wskutek siły odśrodkowej zjeżdżający wypadnie ze zjeżdżalni.

Użytkowanie zjeżdżalni

Po dotarciu do basenu - lądowiska, należy go jak najszybciej opuścić, by następny zjeżdżający nie wpadł na nas.

Użytkowanie zjeżdżalni

Ta strona jest również dostepna w języku: angielski węgierski